top of page

NASZA TECHNOLOGIA BUDOWY

aksonometria
Ikonki
Napisy
drzewa
ludzie
Krzywe

Czemu nasze domy są ciepłe?

Niewiarygodnie ciepły, prawie bezobsługowy dom ogrzewany przy wykorzystaniu niewielkich ilości energii elektrycznej, a w najbogatszej wersji nie wymagający ogrzewania przy temperaturach zewnętrznych nawet do -5°C.

  • Bardzo Ciepły Dom - dom jak termos. Ocieplony „do przesady” z wszystkich stron. Przygotowany na srogie zimy jak prawie żaden inny.  

  • Bardzo Prosty i Bezawaryjny System - Prostota i bezobsługowość to wytyczne, które leżą u podstawy naszych założeń projektowo-wykonawczych.  

  • Dom jako mikroelektrownia - w przypadku zainstalowania na dachu paneli fotowoltaicznych o mocy już od 6kW dom zaczyna produkować więcej energii niż sam go zużywa. W sensie energetycznym staje się mikroelektrownią.

Powyższe  stanowią tylko zarys naszej filozofii budowy i projektowania domów. Oprócz wyżej wymienionych jest jeszcze mnóstwo innych informacji, o których chętnie opowiemy Wam mailowo, telefonicznie lub na podczas spotkania.

Główne założenia

01

Prosta bryła domu

Projektowanie domów o  prostych kształtach pomaga nie tylko w ograniczeniu  kosztów grzewczych, ale także redukuje dodatkowe wydatki na budowę i utrzymanie  budynku.  Proste może być nie tylko tanie lecz także estetyczne - szczególnie gdy oszczędności przeznaczymy na otaczającą nas zieleń. 

03

Ciepła płyta fundamentowa

Projektujemy domy tylko na płytach fundamentowych, które dodatkowo uzbrajamy w przewody grzewcze. Dzięki temu fundament staje się nie tylko grzejnikiem, ale i domowym akumulatorem ciepła. Dokładną równość zapewnia z kolei wylewana na koniec budowy posadzka cementowa.

05

Wentylacja mechaniczna,
rekuperacja i entalpia

Domy wyposażamy w rekuperację z odzyskiem wilgoci, czyli z wymiennikiem entalpicznym. Poza niskimi kosztami utrzymania domu ważny jest wysoki komfort użytkowania. Znaczny wpływ ma na to m.in. odpowiednia wilgotność powietrza.

02

Ekstremalna izolacja 

Aby zapewnić wysokie  standardy odporności budynku na zimno (również na ciepło) we wszystkich naszych domach wykonujemy ekstremalne warstwy izolacji w poszczególnych przegrodach,. Grubość termo bariery wącha się od 30 cm do nawet 100 cm.  To właśnie grubość robi różnicę.

04

Garaże ciepłe zimą, chłodne latem

Garaże izolujemy prawie tak ekstremalnie jak domy. Poza jednym wyjątkiem - posadzką, gdyż tej nie izolujemy w ogóle. W takim wypadku grunt pod posadzką zimą grzeje, a latem chłodzi. Darmowa klimatyzacja i darmowe ogrzewanie. Czyż nie jest to prawdziwa niezależność energetyczna ?

06

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe w standardzie. 

W standardzie pasywnym oraz ekstremalnym już w podstawowej cenie metra kwadratowego oferujemy ogrzewanie podłogowe, klimatyzację oraz ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła powietrze-powietrze. Czyż to nie za dużo jak na podstawowy standard ?

Wodę podgrzewamy w unikatowy sposób bo przy wykorzystaniu ciepła gruntu oraz  przy pomocy mini pompy ciepła.   Dodatkowo system jest tak przygotowany, że ciepłej wody nigdy nie zabraknie. A to wszystko oferujemy już w standardzie pasywnym i ekstremalnym bez dodatkowych dopłat. 

Ciepła woda w kranie

Jakie materiały / rozwiązania stosujemy?

Poniżej prezentujemy zestawienie niektórych materiałów stosowanych na naszych budowach. Jeśli interesuje cię pełna i aktualna specyfikacja techniczna to skontaktuj się z nami!

 

Zastrzegamy, że poniższe informacje mają charakter ściśle przykładowy i mogą ulec zmianom.

płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa

Domy​ ​budujemy​ ​tylko​ ​i​ ​wyłącznie​ ​na​ ​płytach​ ​fundamentowych.​ ​Takie​ ​rozwiązanie​ ​wykazuje​ ​dużą​ ​przewagę​ ​technologiczno-jakościową​ ​w​ ​stosunku​ ​do​ ​tradycyjnych​ ​fundamentów.​ ​

konstrukcja dachowa

Prefabrykowana konstrukcja dachowa

Konstrukcję​ ​zamawiamy​ ​w​ ​zakładzie​ ​prefabrykacji​ ​drzewnej.​ ​Skraca​ ​to​ ​czas​ ​budowy​ ​domu​ ​oraz​ ​zapewnia​ ​wysoką​ ​jakość​poprzez​ ​fachowe​ ​wykonanie. Drewno jest specjalnie suszone do 18% wilgotności, co eliminuje większość wad konstrukcji drewnianych.

tynk sylikonowy

Tynki zewnętrzne

​Na​ ​elewacje​ ​kładziemy​ ​gotowe ​do​ ​użycia​ ​cieńkowarstwowy​ ​tynki silikonowy​. Tynki sylikonowe są wysoceprzepuszczalne dla pary wodnej i przyjazne dla środowiska.

bloczek gazobetonowy

Beton komórkowy

Bloczki​ ​wykonane z​ ​​betonu​ ​komórkowego charakteryzują​ ​się​ ​jedną​ ​z​ ​najlepszych​ ​izolacyjności​ ​termicznych,​ ​dużą​ ​wytrzymałością​ ​na​ ​ściskanie i niską​​ promieniotwórczością.

dachówka cementowa

Dachówka betonowa

Na​ ​większości​ ​wykonywanych​ ​dachów​ ​układamy​ ​dachówkę​ ​cementową​.​ Jest to bardzo dobry produkt z długoletnią gwarancją, powszechnie stosowany i nie odbiegający wizualnie od ceramiki.

strop monolityczny

Strop monolityczny*

Wykonujemy ciężkie, masywne i grube stropy monolityczne żelbetonowe typu filigran.

Taki strop jest doskonałym izolatorem akustycznym i magazynem ciepła w zimie i chłodu w lecie.

*dotyczy tylko domów z poddaszem użytkowym

styropian grafitowy

Styropian grafitowy

W naszych domach stosujemy styropian grafitowy, który wyróżnia się najlepszym współczynnikiem izolacyjności termicznej wśród pozostałych styropianów. 

płyta gispowa

Bloczki gipsowe

Bloczki gipsowe zapewniają wysoką izolację akustyczną, a zdolność gipsu do pochłaniania i oddawania pary wodnej wpływa korzystnie na stabilność mikroklimatu w pomieszczeniach. 

celuloza

Celuloza

Izolacja cieplna z celulozy znajduje wielorakie zastosowanie przy budowie domów o niskim zużyciu energii, projektowaniu domów pasywnych, połaci dachowych, stropów, sufitów, ścian zewnętrznych itp.

Zieleń i architektura krajobrazu

Wiemy jak ważne jest nasze otoczenie i jak ważna jest zieleń. Drzewa liściaste zasadzone w pobliżu tarasów idealnie chronią przed słońcem w lato, a pnącza na elewacji są doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym. Ochrona przeciwsłoneczna jest często pomijanym czynnikiem w projektowaniu domów, ale nie u nas!  

W przypadku zamówienia u nas domu w standardzie pasywnym lub ekstremalnym zasadzimy dla ciebie 2 drzewa liściaste, a dodatkowo za darmo możemy przygotować linki pod pnącza. 

2 drzewa w gratisie

W przypadku wybrania standardu pasywnego  lub standardu ekstremalnego zasadzimy na Twojej działce od strony południowej 2 drzewa liściaste.

Przygotowanie pod pnącza

Za darmo możemy przygotować dla Ciebie linki pod pnącza na elewacjach budynku. Jest to świetne rozwiązanie, które zwiększy izolacyjność budynku.

Konsultacje z architektem krajobrazu

Jeśli planujesz ogród i masz pytania dotyczące nasadzeń to służymy pomocą! W przypadku budowy domu konsultacje zrobimy dla Ciebie za darmo! 

Masz pytania techniczne? Jesteś ciekawy szczegółów?
Skontakuj się z nami!

słońce
drzewo
ludzie
dom
bottom of page