top of page

NASZA TECHNOLOGIA BUDOWY

aksonometria
ikony
napisy
drzewa
ludzie
akso krzywe.png

Czemu nasze domy są ciepłe?

Ponieważ nasze rozwiązania obejmują holistyczne podjeście!

Nasza koncepcja budowy domu oraz ogrzewania jest prawdopodobnie najlepszym wyborem z pośród całej gamy dostępnych kombinacji!

Poniżej wyjaśniamy dlaczego:

  • Bardzo Ciepły Dom - budowa domu w technologii pasywnej gwarantuje uzyskanie bardzo ciepłego domu o bardzo niskich kosztach utrzymania.

  • Bardzo Prosty i Bezawaryjny System - wykorzystanie energii elektrycznej do ogrzewania w przypadku budownictwa pasywnego jest nie tylko tanie ale także  najprostsze i najmniej awaryjne z wszystkich możliwych systemów grzewczych obecnie stosowanych. 

  • Brak Kosztów w Ogóle - w przypadku zainstalowania na dachu paneli fotowoltaicznych koszty utrzymania domu spadają prawie do zera i to nie tylko teraz ale także przez kolejne 20-25 lat.

  • Detale, które Cieszą - a na deser oferujemy także całą gamę ciekawych, innowacyjnych rozwiązań, które codzienne życie jeszcze bardziej ulepszają i ułatwiają.

Nasze
rozwiązania

01

Prosta bryła domu

Projektowanie domów o prostych kształtach pomaga w minimalizowaniu strat ciepła i zapewnia optymalne wykorzystanie energii. Prosta bryła ogranicza straty energii i ułatwia właściwie wykonanie izolacji termicznej, co skutkuje niskimi kosztami użytkowania

domu.

03

Ciepła płyta fundamentowa

Projektujemy domy tylko na płytach fundamentowych, które dodatkowo uzbrajamy w kable grzewcze niskiej mocy. Główne korzyści tego rozwiązania to efektywna i jednolita dystrybucja ciepła oraz możliwość regulacji temperatury w poszczególnych strefach. 

05

Wentylacja mechaniczna

Aby zapewnić odpowiednią wentylację oraz wysokie parametry cieplne i szczelność budynku w naszych domach stosujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz rekuperator z odzyskiem wilgoci.

02

Optymalna izolacja ścian

Kładziemy duży nacisk na efektywność energetyczną i komfort życia naszych Klientów. Aby to zapewnić wykonujemy grube warstwy izolacji w całym budynku, w tym na ścianach zewnętrznych, które ocieplone są 30 cm warstwą styropianu grafitowego.

04

Energoszczędne okna i
montaż w izolacji

W naszych domach montujemy tylko okna o podwyższonych parametrach enerogoszczędności. Okna takie charateryzują się specjalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i znacznie minimalizują straty ciepła i zwiększają izolacyjność budynku.

06

Gruba izolacja dachu

Nasz dom jest jak termos. Ocieplony „do przesady” ze wszystkich stron. Przygotowany na srogie zimy i ciepłe lata jak prawie żaden inny.  Na dachu w standardzie pasywnym sypiemy aż 70 cm celulozy. 

Jakie materiały / rozwiązania stosujemy?

Poniżej prezentujemy zestawienie niektórych materiałów stosowanych na naszych budowach. Jeśli interesuje cię pełna i aktualna specyfikacja techniczna to skontaktuj się z nami!

 

Zastrzegamy, że poniższe informacje mają charakter ściśle przykładowy i mogą ulec zmianom.

płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa

Domy​ ​budujemy​ ​tylko​ ​i​ ​wyłącznie​ ​na​ ​płytach​ ​fundamentowych.​ ​Takie​ ​rozwiązanie​ ​wykazuje​ ​dużą​ ​przewagę​ ​technologiczno-jakościową​ ​w​ ​stosunku​ ​do​ ​tradycyjnych​ ​fundamentów.​ ​

konstrukcja dachowa

Prefabrykowana konstrukcja dachowa

Konstrukcję​ ​zamawiamy​ ​w​ ​zakładzie​ ​prefabrykacji​ ​drzewnej.​ ​Skraca​ ​to​ ​czas​ ​budowy​ ​domu​ ​oraz​ ​zapewnia​ ​wysoką​ ​jakość​poprzez​ ​fachowe​ ​wykonanie. Drewno jest specjalnie suszone do 18% wilgotności, co eliminuje większość wad konstrukcji drewnianych.

tynk sylikonowy

Tynki zewnętrzne

​Na​ ​elewacje​ ​kładziemy​ ​gotowe ​do​ ​użycia​ ​cieńkowarstwowy​ ​tynki silikonowy​. Tynki sylikonowe są wysoceprzepuszczalne dla pary wodnej i przyjazne dla środowiska.

bloczek gazobetonowy

Beton komórkowy

Bloczki​ ​wykonane z​ ​​betonu​ ​komórkowego charakteryzują​ ​się​ ​jedną​ ​z​ ​najlepszych​ ​izolacyjności​ ​termicznych,​ ​dużą​ ​wytrzymałością​ ​na​ ​ściskanie i niską​​ promieniotwórczością.

dachówka cementowa

Dachówka betonowa

Na​ ​większości​ ​wykonywanych​ ​dachów​ ​układamy​ ​dachówkę​ ​cementową​.​ Jest to bardzo dobry produkt z długoletnią gwarancją, powszechnie stosowany i nie odbiegający wizualnie od ceramiki.

strop monolityczny

Strop monolityczny*

Wykonujemy ciężkie, masywne i grube stropy monolityczne żelbetonowe typu filigran.

Taki strop jest doskonałym izolatorem akustycznym i magazynem ciepła w zimie i chłodu w lecie.

*dotyczy tylko domów z poddaszem użytkowym

styropian grafitowy

Styropian grafitowy

W naszych domach stosujemy styropian grafitowy, który wyróżnia się najlepszym współczynnikiem izolacyjności termicznej wśród pozostałych styropianów. 

płyta gispowa

Płyty gipsowe

Płyty gipsowe zapewniają wysoką izolację akustyczną, a zdolność gipsu do pochłaniania i oddawania pary wodnej wpływa korzystnie na stabilność mikroklimatu w pomieszczeniach. 

celuloza

Celuloza

Izolacja cieplna z celulozy znajduje wielorakie zastosowanie przy budowie domów o niskim zużyciu energii, projektowaniu domów pasywnych, połaci dachowych, stropów, sufitów, ścian zewnętrznych itp.

Zieleń i architektura krajobrazu

Wiemy jak ważne jest nasze otoczenie i jak ważna jest zieleń. Drzewa liściaste zasadzone w pobliżu tarasów idealnie chronią przed słońcem w lato, a pnącza na elewacji są doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym. Ochrona przeciwsłoneczna jest często pomijanym czynnikiem w projektowaniu domów, ale nie u nas!  

W przypadku zamówienia u nas domu w standardzie pasywnym lub ekstremalnym zasadzimy dla ciebie 2 drzewa liściaste, a dodatkowo za darmo możemy skonsultować z Tobą planowane nasadzenia. Za dopłatą możemy także przygotować stelaż lub kratę pod pnącza. 

2 drzewa w gratsie

W przypadku wybrania standardu pasywnego  lub standardu ekstremalnego zasadzimy na Twojej działce od strony południowej 2 drzewa liściaste.

Przygotowanie pod pnącza

Za niedużą opłatą możemy przygotować dla Ciebie kratki pod pnącza na elewacjach budynku. Jest to świetne rozwiązanie, które zwiększy izolacyjność budynku.

Konsultacje z architektem krajobrazu

Jeśli planujesz ogród i masz pytania dotyczące nasadzeń to służymy pomocą! W przypadku budowy domu konsultacje zrobimy dla Ciebie za darmo! 

Masz pytania techniczne? Jesteś ciekawy szczegółów?
Skontakuj się z nami!

słońce
drzewo
ludzie
dom
bottom of page