top of page

FAQ

Najczęściej
zadawane
pytania

Masz pytania odnośnie budowy domu oraz naszej technologii? Na tej stronie najdziesz listę najczęściej zadawanych pytań.

 • 1. Ile kosztuje budowa domu energooszczędnego/pasywnego?
  Aktualne informacje na temat cen znajdują się w zakładce ceny.
 • 2. Ile kosztuje ogrzanie domu energooszczędnego?
  Roczne całościowe koszty energii elektrycznej domu o powierzchni 120 m2 zbudowanego w technologii INHOM to kwota odpowiadająca wysokości dwóch płac minimalnych. Przy dołożeniu fotowoltaiki kwota ta spada blisko do zera.
 • 3. Czy wykonujecie domy designerskie ?
  Naszą specjalizacją są proste, klasyczne domy o nieskomplikowanej bryle. Tego staramy się trzymać.
 • 4. Czy wykonujecie domy podpiwniczone ?
  Ze względu na wysokie koszty budowy piwnic nie proponujemy tego typu rozwiązań. Zachęcamy za to aby przeznaczyć dodatkowe pieniędze na powiększenie domu lub powiększenie garażu. W garażach, które budujemy od 2021 roku panuje temperatura zawsze dodatnia bez jakiegokolwiek grzania co stanowi dobrą alternatywę dla piwnic.
 • 5. Czy w domu energooszczędnym mogę mieć tradycyjny kominek?
  Wprawdzie aby ogrzać dom przez cały rok o powierzchni 100 m2 trzeba wydać na prąd w ciągu całego roku około 2 000 zł to jednak dla bardzo chętnych możemy wykonać komin aby później podłączyć do niego kozę lub wkład kominkowy.
 • 6. Ile trwa budowa domu?
  Budowa domu trwa okło rok, chyba, że Klient zażyczy sobie inaczej np. rozdzielenie etapów budowy na dwa lata.
 • 7. Czy domy energooszczędne przegrzewają się latem?
  Dzięki świetnej izolacji domy w technologii INHOM sprawdzają się także w lecie podczas upałów. Izolacje wykonane z myślą o ochronie przed zimnem także dobrze spełniają swoją funkcję w ochronie przed upałem. Słabym punktem są natomiast duże przeszklenia i okna dachowe, które powodują przegrzewanie pomieszczeń latem. W związku z tym zalecamy montaż osłon okiennych od strony zewnętrznej np. w postaci markiz, rolety itp.
 • 8. Czy można rozbić budowę domu na poszczególne etapy?
  Nie wykonujemy poszczególnych etapów np. tylko stan surowy otwarty. Realizujemy projekty od projektu do stanu deweloperskiego włącznie. Jednakże na życzenie Klienta możliwe jest wykonanie budowy w rozbiciu na dwa sezony.
 • 9. Interesuje mnie kompleksowa obsługa, do projektu aż pod klucz czy możecie mi to zaoferować?
  Tak, obsługujemy klienta kompleksowo – od projektu, przez załatwienie pozwolenia na budowę, aż po wykonanie budynku do stanu deweloperskiego. Nie zajmujemy się bezpośrednio wykończeniem wnętrz, aczkolwiek czasami (w zależności od lokalizacji budowy) możemy polecić sprawdzonych i rzetelnych fachowców.
 • 10. Mam działkę uzbrojoną w gaz, czy w domu energooszczędnym można zainstalować piec gazowy?
  Można, jednakże nie proponujemy ogrzewania gazowego w domach energooszczędnych. Od 2007 roku niezmiennie jesteśmy zdania, że najlepszym możliwym rozwiązaniem jest ogrzewanie w oparciu o energię elektryczną w połączeniu z włąsną produkcją prądu przez baterie fotowoltaiczne.
 • 11. Czy ściany domu można wykonać z silikatów ?
  Ściany wykonujemy głównie z gazobetonu, ale dopuszczamy możliwość zamiany na bloczki SILKA. Wiąże się to jednak ze wzrostem kosztów i nieznacznym pogorszeniem ciepłoty budynku.
 • 12. Czy wraz z budową domu mogę zlecić wykonanie ogrodzenia, kostki brukowej, wiaty itp.?
  Poza budową domów zajmujemy się tylko wykonywaniem domków gospodarczych, wiat i garaży. Wykonanie małej architektury i infrastruktury okołotowarzyszącej należy zlecić innej firmie.
 • 13. Czy wykonujecie remonty mieszkań i przebudowy domów?
  Nie wykonujemy remontów ani przebudów domów i innych obiektów. Specjalizujemy się tylko i wyłącznie w budowie nowych domów jednorodzinnych od podstaw.
 • 14. Czy w przypadku domu parterowego mogę wykorzystać powierzchnię bezpośrednio pod dachem?
  Tak można, ale tylko w przypadku domu połączonego z garażem i w przypadku domów z dachem o nachyleniu większym niż 30 stopni. W pozostałych przypadkach niestety nie ma takiej możliwości co wynika (w dużym skrócie) z nieekonomiczności takiego rozwiązania.

Skontaktuj się z nami!

Jeśli masz więcej pytań to skontaktuj się z nami! Z chęcią odpowiemy na Wasze wątpliwości!

bottom of page