top of page

Dom wyposażony w instalację fotowoltaiczną jest w stanie nie tylko pokryć wszystkie koszty energii elektrycznej, ale także ładować akumulatory samochodów elektrycznych. CZYTAJ WIĘCEJ.

Dom Zeroenergetyczny - Dom Przyszłości

Mając na uwadze najnowsze technologie oraz zapotrzebowania rynku przygotowaliśmy dla Państwa zupełnie nową ofertę "Dom Zeroenergetyczny":

 

Co to jest dom Zeroenergetyczny?

 

Dom zero-energetyczny to dom którego bilans produkowanej i zużywanej energii wynosi ZERO. Oznacza to iż taki budynek zużywa tyle samo energii na swoje własne potrzeby co produkuje. Chodzi tu o całkowitą energię tzn. do podgrzania ciepłej wody, do ogrzania domu jak i pozostałą energię potrzebną do normalnego funkcjonowania, mieszkania (np. oświetlenie, gotowanie itp.).

 

Jak się osiąga zerowe zapotrzebowanie na energię?

 

Cel taki osiąga się poprzez wybudowanie bardzo energooszczędnego budynku i wyposażenie go w baterie fotowoltaiczne czyli urządzenia do produkcji prądu. W ten oto sposób dom co sam wyprodukuje dzięki zainstalowanym na dachu bateriom następnie zużyje na swoje własne potrzeby. Dzięki temu właściciele takich domów praktycznie uwalniają się na całe życie od kosztów całościowej zużywanej energii i nie tylko tej potrzebnej do ogrzania domu ale do całej energii potrzebnej do wszystkiego.

 

Ile kosztuje budowa domu zeroenergetycznego?

 

Nasze podstawowe ceny mogą zobaczyć Państwo tutaj. Dom zeroenergetyczny to dom pasywny wyposażony w panele fotowoltaiczne. Zapewnienie zerowych kosztów ogrzewania domu to ok. 20 tys zł, natomiast aby zapewnić zerowe koszty ogrzewania domu oraz wody użytkowej to koszt ok. 35 tys zł. Za cenę ok. 50 tys zł uzyskamy pełną niezależność energetyczną budynku. Ostateczną wersję takiego domu dostosujemy do indywidualnych potrzeb Klienta.

 

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do KONTAKTU z nami!

Dom Zeroenergetyczny od A do Z:

Produkcja prądu:

Poniżej przedstawiamy dane o produkcji prądu z instalacji fotowoltaicznej zainstalowanej u naszego Klienta w miejscowości Pępowo.

 

Informacje o instalacji:

Uruchomienie: 5.07.2016 r.

Początkowa moc instalacji: 7,280 kWp

Moc instalacji po rozbudowie w 2018 r. : 8,42 kWp

Koszt inwestycji: 37 000 zł 

Zaoszczędzona kwota wg. stanu na 06.2020 : 17 000 zł 

Roczne rachunki za ogrzewanie i energię el (dom+garaż+ogród)  < 1 000 zł 

Co nas czeka w niedalekiej przyszłości?

Jako innowacyjna, przyszłościowa i rozwijająca się firma stale pracujemy nad ulepszaniem naszej oferty, a także nad wprowadzaniem nowych produktów, usług i standardów. Poniżej przedstawione są aktualne tematy nad którymi pracujemy i które niedługo wprowadzone zostaną do naszej oferty.

Domowa stacja ładowania pojazdu

 

Samochody elektryczne zyskują coraz bardziej na popularności. Proces ten jest szczególne widoczny w krajach Europy Zachodniej i USA. Oprócz rozwoju technologicznego, zwiększania zasięgu przejazdu na jednym ładowaniu oraz spadku cen rozbudowuje się także infrastruktura do ładowania aut elektrycznych, a kolejni producenci wprowadzają do swojej oferty samochody elektryczne lub pół-elektryczne czyli tzw. hybrydy. W parze z tymi postępami rządy wielu wcześniej wspomnianych państw uchwalają pokaźne dopłaty do pojazdów zasilanych prądem. Zmiany takie dotrą także do Polski choć pewnie z niewielkim opóźnieniem. Dzięki temu w niedalekiej przyszłości liczba samochodów elektrycznych w Polsce będzie się dynamicznie zwiększać.

Dlatego właśnie już dziś pracujemy nad dostosowaniem naszej oferty do nadchodzących zmian. Zwieńczeniem tych prac będzie nowa usługa polegająca na montażu przydomowej stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki temu oraz w przypadku posiadania instalacji baterii fotowoltaicznych o mocy około 10 kW możliwe będzie nie tylko obniżenie rachunków za całkowitą energię zużywaną przez dom ale także obniżenie kosztów poruszania się samochodem. 

Przydomowa bateria do magazynowania energii słonecznej

Aktualne rozwiązania prawne wskutek decyzji obecnego rządu nie faworyzują odsprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej z własnego źródła. Być może taka sytuacja ulegnie zmianie. Aby jednak nie być uzależnionym od bieżącej polityki państwa pracujemy nad nową usługą polegającą na montażu pojemnego akumulatora energii elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu prąd produkowany z własnego źródła, a nie wykorzystywany na bieżąco będzie mógłby być magazynowany w takim właśnie akumulatorze. Dodatkowo takie urządzenie spowoduje iż dom będzie lepiej zabezpieczony w przypadku awarii lokalnej czy krajowej sieci elektrycznej. W przypadku problemów z dostarczaniem prądu Klient nie będzie musiał uruchamiać agregatu prądotwórczego tylko będzie mógł pobierać prąd z własnego akumulatora. 

bottom of page