CELULOZA

Naturalny materiał izolacyjny

Czym jest celuloza?

Celuloza to izolacja cieplna wykonana z włókien celulozowych, które uzyskuje się optymalną metodą recyclingu z papieru gazetowego. Podstawowym budulcem celulozy jest drewno, którego wspaniałe właściwości znane są od wieków. Celuloza marki ISOCELL jest produkowana w Austrii i Szwecji, w jednych z najnowocześniejszych zakładów w Europie.

Dostarczony posortowany papier gazetowy drze się na duże kawałki, miesza z solami mineralnymi i mieli w młynie. Tak uzyskane wiórki są ognioodporne. Ponadto nie rdzewieją oraz są odporne na zarażenie robactwem i pleśnią.

Produkcja jest poddawana najsurowszym kryteriom jakości ze strony nadzoru własnego i zewnętrznego dla uzyskania niemieckiego, austriackiego i europejskiego zezwolenia.

Długie włókno celulozy charkateryzuje się ekstremalnie niskim współczynnikiem przewodnictwa cieplnego oraz posadowienia, także w przypadku izolacji o dużej grubości. Celuloza nie jest toksyczna, nie zawiera wątpliwych substancji lub dodatków i jest miękka i ciepła w dotyku. Nie podrażnia skóry ani nie jest drażniąca, dlatego też jest oceniana jako przyjazny środek izolujący.

Więcej informacji o celulozie do poczytania  TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ.

ZALETY CELULOZY:

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

Oto kilka zalet ekonomicznych stosowania celulozy:  podobna lub niższa cena w stosunku do innych materiałów izolacyjnych jak styropian czy wełna, brak odpadów - praktycznie cały materiał można wykorzystać lub zwrócić wykonawcy, jeden materiał do wszystkich zastosowań i grubości izolacji (brak innych składników systemu typu kleje, pianki itp.), brak wielowarstwowego ułożenia oraz szybka robocizna.

OPTYMALNA IZOLACJA AKUSTYCZNA

Celuloza stanowi bardzo dobrą izolację akustyczną dzięki swojej gąbczastej strukturze oraz dużej ilości "zamkniętego" powietrza. Badania porównawcze wykazały, że w przypadku ścianek działowych względem wełny uzyskano o 7 DB większą izolację akustyczną. 

WYSOKA OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA

Celuloza cechuje się dobrą ochroną przed pożarem dzięki zdolnościom utrzymania odpowiedniej temperatury (materiał osiąga maksymalnie 95 stopni C w przegrodzie).​ Nadana izolacji celulozowej ISOCELL klasa B-s2-d0 oznacza najwyższy możliwy współczynnik dla palnych materiałów izolacyjnych.

REGULACJA WILOGOCI

Ochrona przed wodą kondensacyjną dzięki sorpcji wilgoci i zdolności do transportowania jej w kierunku pomieszczenia, przy zbyt małej wilgotności lub w kierunku przeciwnym przy zbyt dużej wilgotności w przegrodzie, a za pomocą przewietrzania nadmiar odprowadzony jest do atmosfery (tzw. oddychanie celulozy).

EFEKTYWNA OCHRONA ŚRODOWISKA

 

Celuloza to materiał naturalny powstały z odnawialnego surowca. Ponadto produkcja celulozy jest wyjątkowo ekologiczna. W porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi, jak polistyrol lub wełny szklanej, pierwotny nakład energii przy produkcji jest o wiele mniejszy. Wynosi on jedynie jedną szóstą w porównaniu z polistyrolem oraz jedną trzecią w porównaniu z wełną szklaną.

MATERIAŁY DO POBRANIA:

NASZA OFERTA:

OFERTA:

Pakowanie: Worek: 12,5 kg, Paleta 21 worków 262,5 kg.

Możliwość skorzystania z opcji "maszyna+człowiek" za 850 zł, w ramach tej usługi pracownik firmy przyjedzie na plac budowy wraz z maszyną oraz będzie obsługiwać urządzenie i ładować celulozę do maszyny. W tej cenie zawarte jest do 8 godzin pracy na placu budowy. Usługa dostępna w promieniu 60 km od Gdańska.

 

KONTAKT W SPRAWIE ZAMÓWIEŃ:

mailowo: biuro@inhom.pl

GALERIA:

Wdmuchiwanie Celulozy - Film: 

Copyright © 2018 by INHOM

All rights reserved.

  • Grey Instagram Icon
  • Grey YouTube Icon